Dlaczego my ?

Lider na rynku
od ponad 20 lat

Szybka dostawa

Autoryzowany serwis

Kompleksowe doradztwo

Atrakcyjne ceny

Co jest potrzebne do małej gastronomii? Wskazówki ekspertów

Co jest potrzebne do małej gastronomii? Wskazówki ekspertów

Blog 0 Comments

Co jest potrzebne do małej gastronomii? Na pewno trzeba iść w tym przypadku na pewne kompromisy. Kuchnia mimo wszystko musi być funkcjonalna, a przy tym spełniać wymogi sanepidu. Na jaki sprzęt warto się w tym przypadku zdecydować? Jak nie popełnić błędu podczas zakupów? 

Co jest potrzebne do małej gastronomii? Od czego zacząć?

W wielu lokalach gastronomicznych popełniany jest wciąż ten sam błąd. Dużą część przestrzeni przechowywania zajmują przedmioty, które są w zasadzie niepotrzebne. Tymczasem każdy dodatkowy sprzęt zajmuje cenne miejsce. Zacząć więc warto od przygotowania krótkiego, jasnego menu lokalu. Dopiero potem można przystąpić do kompletowania wyposażenia. Jeśli dane urządzenie ma się przydać np. jedynie do przygotowywania jednego deseru, być może lepiej z niego zrezygnować. 

Co jest potrzebne do małej gastronomii? Na pewno sprzęt trzeba dobrać wielkościowo do faktycznych potrzeb danego lokalu. Nie ma sensu zakup dużych urządzeń, które będą zajmować cenne miejsce. Ich wydajność w małym bistro i tak nie zostanie w pełni wykorzystana. Dodatkowo większy sprzęt jest zazwyczaj po prostu droższy. 

Oczywiście nie oznacza to, że należy zainwestować jedynie w urządzenia kompaktowe. Każdą sytuację należy przeanalizować indywidualnie. Jeśli w lokalu podstawowym narzędziem jest piec konwekcyjno-parowy, warto postawić na model nieco większy. Warto rozważyć tzw. piętrowanie. Wyposażenie można bowiem rozbudowywać w pionie. Ciekawym rozwiązaniem są też sprzęty przeznaczone do montażu podblatowego czy funkcjonalne stoły chłodnicze. 

Miejsce do przechowywania w małej gastronomii

Nawet niewielkie zaplecze gastronomiczne nie może się obyć bez odpowiedniego systemu przechowywania. Wszystkie przybory kuchenne i produkty spożywcze muszą mieć swoje miejsce - najlepiej niedaleko stanowiska pracy. O czym należy w tym przypadku pamiętać?

Dobrym pomysłem jest zorganizowanie miejsca do przechowywania w pionie. Mowa tutaj o nożach, składnikach suchych i niewielkich urządzeniach. Z pomocą przychodzą różnego rodzaju wieszaki, listwy magnetyczne i stalowe półki wiszące. Warto stawiać na podstawy pod urządzenia wyposażone dodatkowo w półki, szuflady i szafki. Można je z powodzeniem wykorzystać np. do przechowywania naczyń. Godne uwagi są poza tym specjalne regały jezdne. 

Co jest potrzebne do małej gastronomii? Jaki sprzęt to podstawa?

Podczas kompletowania wyposażenia do niewielkiego lokalu gastronomicznego, należy pamiętać o uniwersalnych, wszechstronnych urządzeniach służących do przygotowywania różnego rodzaju potraw. Zacząć warto oczywiście od pieca konwekcyjno-parowego. 

Nowoczesne piece pozwalają na pieczenie, grillowanie, smażenie, gotowanie sous-vide, gotowanie na parze i aromatyzowanie. Są więc w stanie zastąpić kilka różnych urządzeń. Jednocześnie stanowią szansę na rozbudowanie karty. W dobrym piecu konwekcyjno-parowym w tym samym czasie można przygotowywać kilka potraw, nie martwiąc się o mieszanie zapachów. Sprzęt tego typu jest bardzo lubiany przez pracowników gastronomii. Wystarczy bowiem wybrać odpowiedni program, aby uzyskać dany efekt. Nie trzeba kontrolować dania na patelni czy w garnku. Ciekawą propozycją są kompaktowe piece konwekcyjno-parowe, które zajmują naprawdę bardzo mało miejsca w kuchni.

Co jeszcze jest potrzebne do małej gastronomii? Rozważyć można zakup stołów chłodniczych, które pozwalają na przechowywanie półproduktów. Jednocześnie nie zajmują one dodatkowego miejsca, bo komora zlokalizowana jest pod blatem roboczym. Prawdziwym hitem są modele z półkami i szufladami. 

W kuchni nieocenione są także wielofunkcyjne roboty kuchenne, które pełnią wiele różnych funkcji. Osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z profesjonalną kuchnią, powinny też rozważyć zakup nowoczesnej patelni multifunkcyjnej. To niewielkie urządzenie, które pozwala na zautomatyzowanie wielu rodzajów obróbki cieplnej. Dodatkowo jest to rozwiązanie bardzo budżetowe.

Leave your reply

*
**Not Published
*Site url with http://
*