Dlaczego my ?

Lider na rynku
od ponad 20 lat

Szybka dostawa

Autoryzowany serwis

Kompleksowe doradztwo

Atrakcyjne ceny

Nakrycia głowy

Czapki gastronomiczne – dlaczego są tak ważne podczas pracy w kuchni?

Praca w kuchni należy naszym zdaniem do najbardziej wymagających fachów. Kucharz musi w końcu posiadać szereg praktycznych umiejętności, które pomogą mu w przygotowaniu pysznej potrawy. Warto wspomnieć tu też o pewnego rodzaju wyczuciu i instynkcie, pozwalających mu na łączenie ze sobą różnych smaków i na kuchenne eksperymenty, które często przeradzają się w prawdziwą ucztę dla podniebienia. Zawodowy kucharz musi posiadać też zmysł artystyczny, dzięki któremu skomponowane przez niego danie będzie wyglądało na talerzu jak małe dzieło sztuki. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że najpierw „jemy” posiłek wzrokiem.

Nie są to jednak jedyne wyzwania, które stoją przed pracownikami gastronomii. Szczególną uwagę muszą przywiązywać oni do względów czystości. Oznacza to nie tylko utrzymywanie porządku na stanowisku pracy, ale dbanie o swoją własną higienę. Częste mycie rąk to absolutna podstawa, ale istotne jest również zakładanie do pracy specjalnej odzieży gastronomicznej. Jednym z elementów stroju kucharza powinna być czapka gastronomiczna. Pełni ona bardzo ważną funkcję. Nie tylko wchłania pot z czoła pracownika, ale minimalizuje też ryzyko dostania się do dania jakiegokolwiek włosa. Jest to niezwykle ważne. W końcu gość, który znajdzie w swoim talerzu taką niemiłą niespodziankę, na pewno nie będzie zadowolony z wizyty w Twojej restauracji. Nie mówiąc już o ewentualnym powrocie.

Czapki kucharskie czarne, białe czy kolorowe?

Biała czapka gastronomiczna to najbardziej klasyczna wersja tego elementu stroju kucharza. Mimo upływu lat wciąż cieszy się popularnością. W końcu jej wygląd jest bardzo charakterystyczny. Od razu kojarzy się nam z prawdziwym zawodowcem. Taką tradycyjną wersję czapki kucharskiej znajdziesz oczywiście w ofercie naszego sklepu. Staramy się jednak wychodzić naprzeciw oczekiwaniom wszystkich naszych klientów. Z tego powodu w asortymencie zgromadziliśmy kilka wersji kolorystycznych naszych produktów. Wśród nich możemy wymienić chociażby elegancki granat czy szarość. A może marzą Ci się czarne czapki gastronomiczne? Nie ma problemu! Znajdziesz je bez problemu w tej właśnie kategorii.

Czapki kucharskie i opaski gastronomiczne

W ofercie posiadamy nie tylko klasyczne czapki w typie „budyniówki”, ale również inne popularne fasony. Zadbaliśmy również o propozycje modnych bandan i opasek gastronomicznych. Wybór należy do Ciebie!

Aktywne filtry

68,51 zł 83,55 zł -18%
Zobacz
68,51 zł 83,55 zł -18%
Zobacz
72,73 zł 88,69 zł -18%
Zobacz
72,73 zł 88,69 zł -18%
Zobacz
63,24 zł 77,12 zł -18%
Zobacz
6,75 zł 8,23 zł -18%
Zobacz
8,08 zł 9,62 zł -16%
Zobacz
20,17 zł 24,60 zł -18%
Zobacz
25,83 zł 30,75 zł -16%
Zobacz
7,09 zł 8,44 zł -16%
Zobacz
Ostatnie sztuki w magazynie
Ostatnie sztuki w magazynie
Ostatnie sztuki w magazynie
Ostatnie sztuki w magazynie
68,51 zł 83,55 zł -18%
25,83 zł 30,75 zł -16%